Tulevane metsamees sai Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi

Septembrikuu viimasel päeval anti Luua Metsanduskoolis üle nimelised stipendiumid. Juba üheksandat korda on nende seas ka Põlvamaa Metsaühistu stipendium. 1300 euro suuruse stipendiumi saab üks Luua Metsanduskoolis metsandust õppiv Põlvamaalt pärit noor, kes paistab silma ka oma õppetulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse poolest. Sel aastal on Põlvamaa Metsaühistu stipendiaat Luua Metsanduskoolis teisel kursusel metsamasina operaatoriks õppiv Kardo Sõukand. Noormees asus ameti õppima peale põhikooli lõpetamist.

„Põlvamaalt on meile igal aastal tulnud palju edukaid õpilasi, nii ka tänavune stipendiaat Kardo Sõukand,“ rääkis koolijuht Haana Zuba-Reinsalu. „Kardo on igati tubli õpilane. Klassiõpe saab tal nüüd läbi ja edasi tuleb juba päristöö metsas. Kindlasti saab ta ka seal hästi hakkama, tal on kogu aeg kõik asjad väga korralikult ära tehtud,“ lisas metsamasinaõppe instruktor Peeter Lips.

Põlvamaa Metsaühistu stipendium. Kardo Sõukand

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba-Reinsalu sõnul näitab nimeliste stipendiumite asutamine ettevõtete ja organisatsioonide tahet toetada kooli ja metsandusharidust. „Meie pikaajalised partnerid on juba aastaid võimaldanud meil toetada parimaid õpilasi stipendiumitega. Oleme väga rõõmsad, et meil on selliseid toetajaid,“ kinnitas direktor.

Lisaks Põlvamaa Metsaühistu stipendiumile antakse Luua Metsanduskoolis välja veel viit nimelist stipendiumi – Toomas Ehrpaisi nimeline RMK stipendium, STIHLi stipendium, Ain Jürisoo nimeline Metsmaahalduse AS stipendium ja Luua Metsanduskooli noore maastikuehitaja stipendium.

Põlvamaa Metsaühistut ning Luua Metsanduskooli seob juba pikaaegne koostöö. Aastal 2010 sõlmiti koostöölepe ning sellest ajast alates on Luua Metsanduskooli Põlvamaalt pärit metsandusõpilastel olnud võimalik taotleda Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi. Samuti pakub ühistu õpilastele praktikavõimalusi.

Varasematel aastatel on Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi saanud

2010/11 – Kaivo Kaljuvee
2011/12 – Kuldar Ilm
2012/13 – Andi Jaaska
2013/14 – Andi Jaaska
2015/16 – Piret Jüriöö
2016/17 – Kristjan Kattai
2017/18 – Karl Jürgen Pall
2018/19 – Karl Jürgen Pall

 

Metsaühistu 10
Metsaühistu tähistab tänavu kümne aasta möödumist metsaühistute ühistegevuse algusest.
Loe lähemalt

Seotud artikklid: